Striekacia pištoľ HP 1,5 mm s nádobkou 1 l ADLER - ITALY
Vysokotlaková lakovacia pištoľ talianskej výroby.
Pištoľ je vybavená hornou, gravitačnou, kovovou nádržou s objemom 1 l. Má bočné nastavenie šírky ventilátora a zadné nastavenie množstva farby.
Pištoľ má štandardne nainštalovanú 1,5 mm trysku.
K tomuto modelu máme k dispozícii veľmi širokú škálu trysiek (viď príbuzné produkty AD-0209.1 - 8.) čo umožňuje široké možnosti použitia ako pre riedke laky, tak aj pre nástrekové omietky a tmely.
Technické parametre:
- typ pištole: vysokotlaková (HP)
- typ zásobníka: horná (gravitačná)
- objem nádržky: 1000 ml
- priemer dýzy: 1,5 mm
- dostupné trysky: 1,0 / 1,2 / 1,5 / 1,8 / 2,0 / 2,2 / 2,5 / 3,0 (príslušenstvo)
- šírka rozptylu: 160 - 230 mm
- spotreba vzduchu: 140 - 240 l/min
- pracovný tlak 4 - 8 bar
- hmotnosť: 0,56 kg
Vysokotlaková lakovacia pištoľ – HP (HI Pressure) vyžaduje zo všetkých skupín pištolí najvyššie tlakové napájanie pištole. To má za následok zníženú spotrebu vzduchu, čo je jednoznačná výhoda.
Konštrukcia tradičných pištolí spôsobuje, že k takémuto rovnomernému vysokému tlaku dochádza aj na tryske, čo spôsobuje veľmi veľké zaprášenie, čo znamená stratu smaltu alebo laku o cca 65% a zníženú kryciu účinnosť o cca 35%. To so sebou prináša výrazne zvýšené náklady na lakovacie materiály, ale umožňuje lakovanie lacnejším, menej účinným kompresorom.